pozycjonowanie kraków

Dlaczego pozycjonowanie w Krakowie to klucz do sukcesu Twojej firmy?

Kraków, jako jedno z najstarszych miast w Polsce, jest domem dla wielu biznesów, od tradycyjnych, po nowoczesne start-upy. W dobie intensywnej konkurencji w Internecie, każda firma w Krakowie musi wy czytaj więcej »

Tworzenie sklepów internetowych

Tworzenie sklepu internetowego – klucz do sukcesu w e-commerce

Współczesny handel przybiera coraz to nowsze formy, a jedną z dominujących jest e-commerce. Nie można zaprzeczyć, że otwarcie sklepu internetowego jest decyzją, która może całkowicie zmienić oblicze czytaj więcej »

stomatologkrakow.edu.pl

Wybór Stomatologa - na Co Zwrócić Uwagę Szukając Idealnego Dentysty?

Czym się kierować wybierając stomatologa? Wybór dentysty to ważna decyzja, którą musi podjąć każdy z nas. W dzisiejszych czasach, kiedy na każdym kroku spotykamy ogłoszenia różnych praktyk, wybór ten czytaj więcej »

biuro tłumaczeń

Wybór profesjonalnego biura tłumaczeń – klucz do sukcesu w biznesie międzynarodowym

W dzisiejszym globalnie powiązanym świecie, zdolności komunikacyjne przedsiębiorstw przybierają nowe znaczenie. Odpowiedni przekaz w biznesie międzynarodowym jest nie tylko kwestią skuteczności - to czytaj więcej »

tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych - klucz do sukcesu w sieci

W dobie wszechobecnego Internetu, posiadanie strony internetowej jest nie tylko prestiżowym atutem, ale przede wszystkim koniecznością dla każdego przedsiębiorstwa, blogera, twórcy lub osoby publiczn czytaj więcej »

Freelancer SEO

Freelancer SEO – klucz do sukcesu twojej cyfrowej obecności

Wstęp do świata SEO W dzisiejszym cyfrowym krajobrazie biznesowym, pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych (SEO) jest jednym z najważniejszych aspektów, który może zadecydować o sukcesie lub ni czytaj więcej »

nowoczesne obrazy na płótnie

Jak udekorować mieszkanie?

Malarstwo jest obecne w wielu miejscach. Tak samo obiektach instytucyjnych, jak również prywatnych domach. Niegdyś posiadanie obrazu było wyznacznikiem pewnego statutu, czy świadomości artystycznej, czytaj więcej »

Taśma z nadrukiem

Taśmy z nadrukiem – efektowna promocja marki

Taśmy z nadrukiem – zabezpieczenie paczki i promocja marki Bardzo wiele firm funkcjonujących na rynku komunikuje się z klientem w sposób fizyczny jedynie przez dostarczenie do niego paczki. Dlatego o czytaj więcej »

 

Jak udekorować mieszkanie?

Malarstwo jest obecne w wielu miejscach. Tak samo obiektach instytucyjnych, jak również prywatnych domach. Niegdyś posiadanie obrazu było wyznacznikiem pewnego statutu, czy świadomości artystycznej, a także dobrych znajomości. Obecnie możliwości związane z zakupem obrazu są o wiele prostsze. W szczególności, jeśli chodzi o nowoczesne obrazy na płótnie. Które z nich warto wybrać?

Nowoczesne malarstwo, czyli jakie?

Odpowiedź na to pytanie nie wydaje się tak oczywista. W szczególności XX wiek dostarczył tak na prawdę ogromnej ilości nowych trendów. Już samo malarstwo impresjonistyczne, które pojawiło się w XIX wieku było swego rodzaju odejściem od standardowych reguł malarstwa klasycznego. Podobnie ekspresjonizm, którego przedstawicielem był chociażby Turner. W efekcie tego klasyczne malarstwo sztalugowe, które kojarzy się z klasycznym podejściem do płótna, niemalże fotograficznym ukazaniem detalu, przeszło transformację, aż po nowoczesne, abstrakcyjne formy.

Jaki obraz nowoczesny wybrać do mieszkania?

Dlatego ciężko stwierdzić, czym właściwie jest malarstwo nowoczesne. Wydaje się, że obecnie mocno powiązane jest z surrealizmem, który tak na prawdę rozwinął się w XX wieku, w dużej mierze za sprawną Salvadora Dali. Oniryzm, który uprzednio mógł znaleźć swoje miejsce raczej w literaturze, teraz przyjął formę obrazu. Dlatego nowoczesne obrazy na płótnie są mocno zróżnicowane. Widać tutaj wpływy wielu nurtów, a jednocześnie chęć stworzenia nowego kierunku, który w pewien sposób komponować się będzie z czasami współczesnymi. Z jednej strony mogą to być same obiekty, które artysta przedstawia na płótnie: ogromne mosty, ruchliwe ulice, wysokie budynki. Z drugiej ceni się tak samo martwą naturę, jak pejzaże, czy sztukę abstrakcyjną.

Czym kierować się podczas wyboru obrazu?

Z pewnością własnym gustem. W dużej mierze dlatego, że taki ogrom kierunków, jakie uprawia się obecnie w sztukach wizualnych sprawia, iż ciężko mówić o modzie, czy trendach. Te oczywiście, występują w galeriach, na wystawach, jednak ciężko ocenić, jaki styl obecnie dominuje, jaki kierunek faktycznie jest na topie. Należy pamiętać, że w gruncie rzeczy obraz pełni funkcję dekoracyjną. W pewnym sensie powinien łączyć się z przestrzenią, z jej domownikami, mieć dla nich jakieś znaczenie. Dlatego nowoczesne obrazy na płótnie utrzymane w formie abstrakcji, czy przedstawienia figuratywnego to doskonały sposób na aranżację przestrzeni. Wszystko dlatego, że mamy tutaj do czynienia z podstawowym narzędziem malarskim: kolorem. Rysunkowa forma, która jest faktycznym przedstawieniem, zanika. Natomiast na pierwszy plan wychodzą plamy, pociągnięcia pędzla, sposób łączenia kolorów, co mocniej oddziałuje na emocje i wyobraźnię.

Z praktycznej strony ułatwia to dobór tonacji koloru, jego nastroju i kolorystyki do wnętrza. Obrazy abstrakcyjne, w zależności od ich rodzaju, wpasują się tak samo w przestrzenie industrialne, jak również w nowoczesne mieszkania z dodatkiem zaawansowanej technologii, właśnie przez ogromną plastyczność i niczym nieograniczoną formę malarskiego przekazu.